Sera Konstrüksiyonu ve Çelik Yapılar

"Sağlam Kafa Sağlam Vücutta bulunur"

Yetiştirdiğiniz ürünü ve ürün yetiştirmede son derece elzem olan sera iklim kontrol sistemlerini taşıyan ve koruyan ana iskelet yapısı olan Sera Konstrüksiyonu, Modern sera teknolojisinin en önemli aksamıdır.  

Maruz kaldığı iklim, ürün ve aksesuar yüklerini taşıyamayan ve korozyona karşı yeterli kaplama kalınlığı bulunmayan bir sera iskelet yapısı kısa ömürlü olacağı gibi, tüm yapılan yatırımı bir anda yok edebilir. 

İmalatlarında her zaman en iyi mamul kullanılan Seratek Sera Çelik yapıları, yapı zati ağırlığı, ürün yükü, aksesuar ve kaplama yükleri ile uygulamanın yapılacağı bölge şartnameleri ve istatistiki iklim verilerinden; Zemin Kar Yükü ve Rüzgar Yükü alınarak, EN 13031-1 Avrupa Sera standartlarına göre Çelik Yapı Programlarında en kritik kombinasyonların kontrolleri yapılarak uygun kesitler ve bağlantı elemanları belirlenerek tasarlanmaktadır.
Sera Konstrüksiyonu Uygulamalarında S235JR ve S275JR Kalite, EN ISO 1461 ve DX51-Z275 standartlarında çinko kaplı çelik kullanılmaktadır.
Standart olarak 9,60m-11,20m-11,50m-12,80m tünel açıklıklarında seralar imal edildiği gibi talebe göre özel genişlikte ve istenilen yükseklikte sera imalatları yapılmaktadır. Ayrıca; sera projelerimizde depo ve kazan dairesi, sulama ve otomasyon merkezi gibi kapalı kontrol merkezi ihtiyaçlarınız modüler tip hafif çelik Depo veya geniş açıklıkta ağır çelik konstrüksiyon imalatlarımızla karşılanmaktadır.