CO2 Sistemi & Sıcaksu Depo Tankı

"Üretim miktarı ve kalitenizi artırın"

Yılın belirli dönemlerinde, özellikle güneş ışığının yoğun ve günün uzun olduğu aylarda, havadaki COmiktarı ürünün fotosentez prosesinde topladığı güneş ışığı enerjisini karşılayamamaktadır. 

Gaz Kazanı baca gazı ile birlikte açığa çıkan ve havaya salınan CO2 , kurulan CO2 tesisatı yordamı ile kazan bacasından alınarak,  sera ortamında ölçülen ve arzu edilen CO2 miktarına göre seraya dozajlanarak bu eksik miktar tamamlanabilir. 

Havaya boşa atılan CO2'in bu  kullanımı yalnızca üretim miktarında artış sağlamakla kalmayıp, ürün kalitesini de artıracağı gibi, nakliye esnasında kaybedilen süreler de göz önüne alınıdığında özellikle ihracat yapan firmalar için  son derece önemli olan raf ömrünü de uzatacaktır.

Gündüz vakti CO2 üretimi esnasında seradan ısı talebi gelmiyor yada talebini aşan miktarda sıcak su üretiliyor olabilir. Bu durumda üretilen sıcak suyu depo ederek enerji tasarrufu sağlamak ve en soğuk(pik) anlarda ihtiyaç duyulabilecek olan fazladan sıcak su ihtiyacını karşılamak için sıcak su depo sistemlerine ihtiyaç duyulur.

Seratek, proje ölçeğine ve lokasyonuna göre 5000 m3 hacme kadar silindirik, dik sıcak su depo tank çözümleri sunmaktadır. Tanklar, Seratek fabrikasında tasarlanıp tüm çelik aksamı yerinde kuruluma hazır olarak imal edilmektedir.Aynı zamanda ısıtma sistemi genleşme tankı görevi de görecek olan bu tanklar, nitrojen jeneratörü, emiş ve vakum güvenlik valfi, seviye ve  sıcaklık sensörleri, dış izolasyonu, gemici merdiveni gibi tüm aksesuarları ile birlikte bir bütün olarak teslim edilmektedir.